Otec

19. září 2018 v 19:59 | Nine9 |  Inscenace

Premiéra: 4. 11. 2017

Režie: Petr Svojtka, Dramaturgie: Jiří Janků, Scéna: Ondřej Nekvasil, Zuzana Ježková, Hudba: Vladimír Nejedlý
Hrají: Jan Vlasák, Veronika Gajerová, Aleš Procházka, Zdeněk Vencl, Lenka Zbranková, Tereza Vítů


Emocionálně nejnáročnější bývají představení, která můžete vztáhnout k sebe sama nebo ke svému životu. Samozřejmě příjemnější je, pokud jsou to situace komické a tak se chechtáte, až se za břicho popadáte. Pokud jsou to scény z opačného konce, které vás trápí, bývá to těžké...
"Otec" je skvěle napsaná hra, která na Alzheimerovu chorobu dává divákovi nahlédnout nejen z pohledu blízkých takto nemocných, ale i přímo prostřednictvím samotného jejího pacienta - jste v jeho hlavě. Velmi silně a znepokojivě tak působí vše, s čím si tvůrci při inscenaci pohrávají - v jednotlivých postavách se střídají různí herci, nenápadně se přestavuje scéna, dochází na časové smyčky... Simulace zmatení, které denně musí pacient s Alzheimerovou chorobou zažívat, je tak dost působivá a děsivá. Navíc při přechodu mezi jednotlivými scénkami prosvicují na kulisách útržky replik jako výkřiky do tmy.
Společně s excelentním výkonem Jana Vlasáka v hlavní roli se tak jedná o velmi silné představení, kdy se slzám ubráníte jen stěží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama