Zlomatka

29. listopadu 2016 v 19:18 | Nine9 |  Inscenace

Premiéra: 15. 12. 2006

Režie: Peter Gábor, Dramaturgie: Věra Mašková, Výprava: Katarína Bieliková, Hudba: Vesna V. Cáceres
Hrají: Jitka Smutná, Jan Zadražil (alt. Radek Valenta), Ivan Koreček, Anna Kulovaná


Když se podíváme na web i-divadlo.cz, najdeme u této inscenace dost vysoká hodnocení. Většinou však vyjádřená jen procentuálně, nikoli i slovně. Myslím, že také to o něčem svědčí. I mě nenapadají správná slova, která by popsala mé dojmy z této tragikomedie.
Inu, jak začít... Je to vlastně vtipné - to, že se matka synovu homosexualitu rozhodne léčit tím, že jej uvězní v bytě a dopuje jej sedativy. Absurdní, že? Klepete si na čelo. Jenže právě v tom, ani ne příliš hluboko pod tím, je ona tragédie. Jednak ve vztahu mezi matkou a synem, jednak v předsudcích. Ale v závěru? Budete chápat i nenávidět oba.
Hutnou atmosféru, byť sem tam odlehčenou divákovým zasmáním, ještě víc podporuje komorní scéna, hudba a hra se světlem. Ale ze všeho nejvíc samozřejmě herci svými výkony - zejména Jitka Smutná exceluje. Jan Zadražil bohužel - jak je jeho zlozvykem - mírně přehrává.
Vedlejší postavy - Alberto, Diegův přítel, a Olga, prostitutka, mi ve hře... tak nějak překážely. Jejich význam je ale samozřejmě nezpochybnitelný. Představiteli jsou Anna Kulovaná a Ivan Koreček, přičemž druhý jmenovaný je asi tím nejslabším článkem jinak velmi zdařeného představení. Takže kdybych to měla vyjádřit také číselně, udělila bych inscenaci 85 bodů ze 100. Jo a ještě jedna věc - doporučuji ke zhlédnutí!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama