Něco za něco

23. listopadu 2016 v 19:56 | Nine9 |  Inscenace

Komorní scéna Aréna, Ostrava (hráno v La Fabrice, Praha)
Premiéra: 31.10. 2015

Režie: Ivan Krejčí, Scéna: Milan David, Dramaturgie: Tomáš Vůjtek, Kostýmy: Marta Roszkopfová, Hudba: Nikos Engonidis
Hrají: Štěpán Kozub, Marek Cisovský, Pavel Cisovský, Albert Čuba, Josef Kaluža, Vladislav Georgiev, Petr Panzenberger, Šimon Krupa, Pavla Dostálová, Tereza Cisovská, Zuzana Truplová, Alena Sasínová-Polarczyk a další...O existenci této Shakespearovy hry jsem neměla tušení. Ani si nevybavuji, že by se o ní zmiňovala inscenace William Shakespeare ve 120 minutách... Smějící se Každopádně díky ostravské Aréně si ji už pamatovat budu. Zejména to, jak těžká kombinatorika to zas byla a pak mi taky určitě v paměti utkví Štěpán Kozub jako kníže lomeno mnich. Jeho proměna byla vážně neskutečná a to přitom jen zpitvořil hlas!
Doufám, že po této hře už/opět nezapomenu jméno Albert Čuba, protože si to herec nezaslouží. Nevím, jak se mi to po Slyšení mohlo přihodit, byl tam výborný, ale snad mi budiž aspoň částečně odpuštěno - jakmile se totiž objevil na jevišti, ihned jsem ho poznala (a v duchu zaplesala radostí).
A ještě jeden výkon bych ráda vyzdvihla - Vladislava Georgieva. Hrál věčně podnapilého žalářníka a je záhodno říct, že snad pokaždé, kdy se objevil na scéně, nutilo vás to přemýšlet, zda náhodou herec není doopravdy ovíněn alkoholem... (- Ne, jen to tak skvěle zahrál.)

Celkově hra patří k tomu lepšímu, co jsem viděla. První polovina je poznamenaná zdlouhavým představováním postav a jejich vzájemných vztahů, stejně jako rozvážným zamotáváním zápletky. Druhá půlka už se tímto samozřejmě nijak nemusí zdržovat, a tak má větší spád.

Pobavila jsem se, zasmála, zamyslela a především - užila si moc pěkný a příjemný večer Usmívající se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama