39 stupňů

27. července 2016 v 22:27 | Nine9 |  Inscenace

Premiéra: 21. 2. 2014

Režie: Mikoláš Tyc, Dramaturgie: Miroslav Ondra, Scéna: Karel Čapek,
Hrají: Michal Isteník, Ivana Krmíčková, Petr Tlustý, Petr Jarčevský, Pavel NovákNelze nesrovnávat s verzí Dejvického divadla a já se tomu bránit nebudu. Ostatně i v hledišti se to větou začínající slovy "To v Dejvickém divadle..." docela hemžilo.
Zatímco na dejvické scéně zůstalo v představení hodně z britského ducha, Burani předlohu více přizpůsobili českému publiku. A vyšlo to. Představení především není tak uhlazené, naopak je místy docela obhroublé až buranské. Je méně noir a více groteska, zas naopak než v Dejvickém. A je mnohem energetičtější. Opravdu, ta energie, kterou herci do svých rolí vkládají, je skoro až neuvěřitelná! Podobně je fascinující, s jakým minimem kulis a rekvizit si tvůrci vystačí (ještě s menším než v Dejvicích). Obě scény - pražská i ta brněnská - totiž pracují ještě s jedním velmi důležitým prvkem... Divákovou představivostí.
Jak verze Dejvického divadla, tak i Buranteatru má své kouzlo, kvůli kterému stojí za to hru vidět! Nudit se rozhodně nebudete, spíš vás bude bolet namožená bránice... Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama