Vánoční

24. prosince 2015 v 14:52 | Nine9

Česká republika
Jedinečná repríza v roce, vždy 24.12.

Režie: Ježíšek
Hrají: naši nejbližší

O mnohých "recenzích" přemýšlím dlouho dopředu, než hru vůbec zhlédnu. Kolikrát se stane, že do začátku představení zbývají hodiny, ale já už přesně vím, jak budu svůj text začínat... Dovolím si podobný experiment i nyní:
Klidná a pohodová. Dva nejčastější přívlastky, které se v souvislosti s touto inscenací objevují, chtějí-li na ni tvůrci nalákat diváky. Jenže skutečnost je pravým opakem - hra se vine ve zběsilém tempu, které v člověku dokáže vyvolat někdy až paniku. I herci jako by se v ději ztráceli, resp. mu nestačili - moci zastavit čas a na chvíli si oddechnout, snad to jediné se dá vyčíst v jejich znavených tvářích.

Ač tedy anotace všude kolem nás lákají zdánlivě na úplně jiné představení, než je nám pak opravdu přehráváno, nebudete v jeho závěru zklamáni. Překvapení mísící se se smíchem lidí okolo, čistá a upřímná radost vás zaplaví natolik, že budete mít chuť tleskat v rytmu plesajícího srdce. Byť tedy přání klidných a pohodových zůstalo možná opět nenaplněno, šťastné a veselé jsou dozajista!...

Nenechte si ujít svou reprízu a nepřipravte se tak o jeden z nejhezčích zážitků v roce. Krásné Vánoce vám všem!!! :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama